Yüksek işlem ücretleriyle büyük eleştirilere maruz kalan Ethereum blok zincirindeki ortalama işlem ücretleri, kripto veri analiz şirketi BitInfoCharts’tan alınan verilere göre Ocak ayından bu yana en düşük fiyatlarını gördü.

Ethereum‘da bir işlemin ortalama maliyeti dün 7.3 dolara ulaştı, bu da ücretlerin ortalama 6.89 dolar olduğu 23 Ocak’tan bu yana en düşük seviye olarak kayıtlara geçti. Bilindiği üzere işlem ücretleri, blok zincirinde işlem yapan madencilere ödenir. Yoğun trafik dönemlerinde işlem ücretleri çok daha yüksektir; ağ sessiz olduğunda ücretler düşer. Bunun nedeni ağın, madencilerin arzına ve trader’ların onlar için talebine göre ücretleri değiştiren bir açık artırma yürütmesidir. Talep arzı geçtiğinde, Ethereum madencileri bir prim talep edebilir ve böylelikle işlem ücretleri artar.

Ethereum’da şlem ücretleri bir ara 69 dolara kadar yükselmişti. şu anda 7.371 dolar ile son 5 ayın en düşük seviyelerinde ve buna göre Ethereum’un ortalama ücretleri şu anda Bitcoin’in ortalama ücreti olan 11,672 dolardan daha düşük. Ancak diğer kripto para birimleriyle karşılaştırıldığında ikisi de hala yüksek. Bir Bitcoin forku olan Litecoin, işlemlerden dün ortalama 0,02 dolar ücret aldı. Dogecoin, işlem başına ortalama sadece 0,8 dolar ücret aldı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.