2020 yılına iyi bir başlangıç yapan Ethereum, 270 doların üzerine çıkarak iyi bir ivme kazandı. Sanal para birimleri arasında Bitcoin’den sonra en çok dikkat çeken kripto para birimi olan Ethereum hakkında sorulan sorular da artmaya başladı. Ethereum madenciliği nedir ve Ethereum madenciliği nasıl yapılır? gibi sorularınıza içeriğimiz sayesinde cevap bulabilirsiniz. 

Ethereum Madenciliği Nedir?

Ethereum madenciliği nedir ve nasıl yapılır? konusuna girecek olursak, kripto para borsasında Bitcoin’in ardından gelen Ethereum, Bitcoin’den daha farklı bir yapıya sahip. Ethereum, kendi algoritması (Ethash) ve kendi kripto para birimi Ether (ETH) üzerinden işlem görüyor. Bitcoin’e kıyasla Ethereum madenciliği kendi evinizden daha verimli bir şekilde yapabileceğiniz bir sisteme sahip. Siz de ekipman oluşturarak blok ödülleri için mücadele edebilirsiniz. En iyi GPU kullanıldığı takdirde Ethereum madenciliği yapmak imkansız değil.

Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır?

Ethereum madenciliği nasılyapabilmek için bazı ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Ethereum madencilik ekipmanları için en iyi GPU kullanmalı, güç kaynağı edinmeli ve GPU’yu muhafaza etmek için fiziksel bir kasaya sahip olmanız gerekir. Ayrıca elektrik kullanımınızı kontrol altına alabilmek için akıllı bir elektrik prizi de satın alabilirsiniz.

Ethereum Madencilik Ekipmanı İçin Gerekenler

Ethereum madenciliği yapmaya karar verdiyseniz ve gerçek bulut madenciliğini tercih etmek istemiyorsanız kendi sisteminizi kurabilirsiniz. Ethereum madencilik ekipmanı veya donanımı için sahip olmanız gereken bileşenler şunlardır:

  • Temel düzeyde Intel i3 CPU
  • SSD Kart
  • 4 GB RAM
  • 6 yuvalı anakart (GPU bağlamak için) (Ek güç düğmesi kolaylık sağlayabilir)
  • Özel tasarım kasa

Montaj esnasında çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun için işinize yarayabilecek eğitici videolardan yardım almanızı tavsiye ederiz. Ethereum madencilik donanımı kurulumu ile ilgili yararlı videolardan birine buradan ulaşabilirsiniz.  

İlginizi Çekebilir:  Facebook'a rakip geliyor: Binance'den Venus projesi

Evinizden yapacağınız Ethereum madenciliği, şu an için gerçek bulut madenciliğine göre daha avantajlıdır. Gerçek bulut madenciliği için minimum 1.500 doları gözden çıkarmanız gerekebilir. Bunun yerine aynı parayı ödeyerek kendi madencilik sisteminizi kurabilirsiniz. Bulut madencileri her yıl belirli bir miktar karşılığında anlaşma yaparlar. Evde kendi sisteminizi oluştururken tek seferlik bir ödeme yaparak sisteminizi kurabilir ve uzun bir süre bu yöntemle daha fazla kar elde edebilirsiniz.  

Ethereum 2.0 nedir? Diğer bir deyişle Casper uygulaması nedir?

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.