Son dönemde ağdaki yüksek işlem ücretleri ve yavaşlama nedeniyle kullanıcıları Binance Smart Chain’e kaptıran Ethereum‘da ağın maksimalistleri, hızla büyüyen Binance blokzincirinde zarar veren token’lar üreterek Binance Smart Chain (BSC) ağına ve kullanıcıların aktif bir şekilde zorlamaya çalışıyor. Bilindiği üzere Binance Smart Chain günlük işlem sayısında Ethereum ağını geride bırakmış, Binance Coin (BNB) 342 dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

Binance Smart Chain, bir karalama kampanyasının hedefi haline geldi

Ethereum geliştiricileri, Binance Smart Chain blokzincirine zarar vermek adına hassas ve etik olmayan token’lar ve Dapp’ler yaratıyor. Bunlara örnek olarak “Slave Finance” ve “Tanks of Tienanmen” gösterilebilir.

Bunlardan en ilgi çekici olanı ise, Tanks of Tienanmen token’ı. Çünkü Ethereum geliştiricileri, Binance Smart Chain’de bu token’ı aktifleştirmesinin nedeni Binance CEO’su Changpeng Zhao’yu Çin hükümeti karşısında zor durumda bırakmak. 1989 Tiananmen Meydanı Olayları, öğrencilerin, aydınların ve işçilerin önderliğinde gerçekleşen gösterileri ve ardından yaşananlardır. Bu kitlesel gösterilerde Çin vatandaşları, Çin Komünist Partisi’nin politikalarına karşı ayaklanmış ve tepkilerini dile getirmişti.

Slave Finance de yine ırkçı bir amaç taşıyan ve Binance Akıllı Zincirindeki yeni bir DApp olup, etik nedenlerden dolayı kripto topluluğunda çok fazla şaşkınlık yarattı.

CZ, Twitter hesabından olanlara açıklık getirdi

Dünyanın en fazla kullanılan kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, bu yaşananlarla ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Nefret dolu birkaç çocuk, dolandırıcılık/hassaslık içeren gönderilerle bir blokzinciri (Binance Smart Chain) çökertebileceklerini düşünüyor. Dürüst olmak gerekirse onu kontrol edemiyoruz. Ancak #BSC’yi takipçilerine tanıtıyorlar. “ dedi ve “Bunun yeni bir saldırı türü olmadığını öğrendim artık. Bitcoin maksimalistleri daha önce Ethereum apında bu taktiği kullanmışlardı ve Etherscan Çin’de yasaklanmıştı. Şimdi ise bununla başa çıkmanın daha iyi yolları var.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir:  Cardano ve Tezos, sıralamada Bitcoin ve Ethereum'u solladı

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.