Piyasada en çok yatırım yapılan ikinci kripto para Ethereum, son birkaç gün içinde Bitcoin’e nazaran ciddi şekilde düşük bir performans gösterdi ve şu anda yıllık en yüksek seviyelerinin çok altında işlem görüyor. Bazı analistlere göre bunun nedeni çok basit…

Bu arada, Bitcoin’in fiyatı şu anda bir yıldan uzun süredir görülen en yüksek fiyattan işlem görüyor. Boğalar 13.800 dolar seviyesini kırmak ve Bitcoin’i 2017 sonrası yeni zirvelere taşımak için yarışıyor.

Pek çok analist, bir noktada sermayenin BTC’den Ethereum gibi altcoinlere dönüşü olacağını tahmin ediyor, ancak bu gerçekleşmeden önce ne kadar yükseleceği belirsizliğini koruyor. Ethereum, Bitcoin yavaş yavaş yükselmeye devam ederken, son birkaç gündür 400 dolar bölgesinde geziniyor.

ETH varlıkları elden çıkarılıyor

Kripto analiz platformu Santiment, Ethereum madencilerinin ETH varlıklarını hızla sattığını ve bu yüzden ciddi şekilde Bitcoin’in gerisinde kaldığını belirtti.

Dün, BTC’de görülen keskin bir satış dalgası, Ethereum’un 380 doların altına düşmesine neden oldu, ancak bu bölgede görülen satın alma baskısı, boğaların düşüş trendini hızla geri döndürmesine ve 400 doları aşarak geri dönüşüne izin verdi.

Ethereum’un, DeFi döngüsünün zirvesinde belirlenen 2020’nin en yüksek seviyesi olan 490 $ ‘a ulaşmadan önce kabaca yüzde 20 oranında bir ivme yakalaması gerekiyor.

Bu haberin yazıldığı sırada Ethereum, 390 dolar civarından alını satılıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!