ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert, Bitcoin vadeli işlemlerinden sonra çok merak edilen Ethereum’a dayalı vadeli işlem sözleşmeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bloomberg’e konuşan Tarbert, hem nakit olarak hem de fiziksel olarak teslim edilen bitcoin vadeli işlemlerini gördüklerini ifade ederken, tahmininin Ethereum vadeli işlemlerini de göreceklerini söyledi.

Başkan, Ethereum vadeli işlemlerini ilk olarak Ekim ayında gündeme getirerek, kesinlikle ETH tabanlı token’a bağlı alım/satımların önümüzdeki altı ila 12 ay içinde yapabileceğine inandığını söylemişti.

ABD dijital varlıklara ve blockchain’e önderlik etmeli

Tarbert ayrıca Perşembe günkü röportajında ABD’nin blockchain teknolojisi ve dijital varlıkların ilerlemesinde liderlik etmesini istediğini söyleyerek inovasyonun emtialar konusunda daha da ilerlemesi gerektiğini dile getirdi.

Başkan daha önce de dijital varlıklarla ilgili olumlu ifadeler kullanmış, Bitcoin ve Ethereum’un önemli bir emtia olduğunu söylemişti. Ancak XRP (Ripple) konusunda ise biraz çekimser konuşarak henüz bir emtia olup olmadığını bilmedikleri yönünde görüş belirtmişti.

Kripto topluluğunda 2020 yılı Ethereum için parlak bir yıl olabileceği konuşulurken, en büyük alternatif kripto para TSİ bu haberin yazıldığı sırada 181 dolardan kendine alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.