İlk olarak 2015 yılında faaliyete geçen en büyük ikinci kripto para Ethereum‘un blok zincirinde 10 milyon blok üretildi ve sadece 5 yılda bu eşiği aşan Ethereum, Bitcoin’den 270.000 blok daha fazla blok işlemiş oldu.

Ocak 2009’dan bu yana işlem gören Bitcoin ağı henüz 628,900 blok’a ulaşmış durumda ve Bitcoin’in işlem süresi Ethereum’a göre daha uzun. BTC’nin işlem süresi yaklaşık 10 dakikayı bulurken Ether’in blokları her 20 saniyede bir çıkarılır.

Etherscan verilerine göre, 4 Mayıs 2020 TSİ sabaha karşı 04:33 sıralarında gerçekleşen blok işlemi Ethereum için önemli bir yer taşıyor. 10 milyon blok, toplamda 15 zettahash’in üzerinde bir hesaplama gücü kullanılarak çıkarıldı.

2015 yılında başlatılan Ethereum, merkeziyetsiz bir “dünya bilgisayarı” olarak tanımlıyor ve bu şekilde lanse edildi. Kısa süre sonra, 2017 kripto para piyasasının patlaması sırasında değeri fırladı ve piyasa değeri ilk 100’e girmeyi başararak şu anda piyasa değerine göre en değerli ikinci kripto para konumunda.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.