Piyasa değeri ve yatırım açısından dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum, Coinbase‘de 17 ay sonra ilk kez rekor hacme ve piyasa değerine ulaştı.

Coinbase’deki en popüler iki paritede (ETH/BTC ve ETH/Dolar), 13-17 Mayıs arasında toplamda 3 milyon 675 bin ETH el değiştirdi ve fiyatı 246 dolara kadar yükselerek toplam piyasa değerini 905 milyon dolara kadar çıkarmayı başardı. Bu hareket en son 11 Aralık 2017’de gerçekleşmişti.

Ethereum grafiği via Coindesk.

En büyük ikinci kripto paranın ETH/Dolar ve ETH/BTC paritesindeki işlem hacmi, 2016 yılının sonlarından beri sadece 4 kez 3 milyonu aşarak yüzde 67, yüzde 54, yüzde 87, yüzde 91 yükseliş göstermişti.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de resmen hizmet vermeye başlayan Coinbase, ETH/Dolar, ETH/Bitcoin’in yanı sıra çok yakın zamanda ETH/Sterlin, ETH/Euro ve ETH/USDC gibi pariteleri eklediğini duyurmuştu.

Coinbase artık Türkiye’de

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.