Ethereum bloku tarayıcılarından Etherscan, en büyük altcoinlerden olan Ethereum’un ağındaki günlük işlem hacminin 1 milyonu geçtiğini açıkladı.

En son 2018 Mayıs ayında 1 milyonu geçen Ethereum’un günlük işlemleri, 4 Ocak 2018’de ise 1,349,890 işlemle büyük bir tırmanış gerçekleştirmişti.

Bitcoin’in ardından piyasada en çok yatırım yapılan alternatif kripto para olarak yerini sağlamlaştıran Ethereum için geçtiğimiz Nisan ayında 776 bin Ethereum blok işlemi gerçekleşmiş ve rekor kırmıştı.

Bu işlemler de Nisan ayında 178 dolardan işlem gören en büyük altcoin, TSİ 14:10 itibariyla 304 dolardan işlem görüyor. ETH 2019’un ilk aylarından bu yana da yüzde 220’lik bir artış yaşadı.

Ethereum’un Nisan-Haziran grafiği.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.