Kripto para piyasasının en büyük ikinci altcoini olan Ethereum, 3 bin dolar bandını aşarak yeni bir tüm zamanlar rekoru kırdı.

Coinmarketcap’teki piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum, ilk kez 3.000 dolara ulaştı. Bu çıtayı kırdıktan sonra, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.109 dolara kadar tırmandı. ETH şu anda geçtiğimiz yıldan bu yana % 1.300’den fazla arttı ve 352 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Ethereum’un bu haftadaki yükselişi, Avrupa Yatırım Bankası’nın (EIB) Ethereum ağı üzerinde 121 milyon dolar değerinde dijital tahvil satacağı haberlerinin ardından geldi. Bloomberg Law, Goldman Sachs, Societe Generale ve Banco Santander’in de EIB’nin tahvil satışında rol oynadığını bildirildi.

14 Temmuz’da Ethereum, EIP-1559 adlı güncellemeyi ağına entegre edecek ve bu güncelleme, madencilere gidecek milyarlarca token’ı yakarak ETH’nin genel arzını azaltacak. Bu da ETH’ın fiyatına pozitif etki etmesi bekleniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.