Yılın ilk 3 ayında Binance Coin (BNB) ile performansı karşılaştırılan ancak Nisan ayından itibaren ivmelenerek; fiyatını ardı ardına rekorlarla yükseltmeyi başaran Ethereum, sabaha karşı 3 bin dolar bandını aştı ve 3 bin 204 dolar ile tüm zamanlar rekoru kırdı. Ethereum’un yaratıcılarından olan Vitalik Buterin de ETH’ın bu rekorundan payını aldı ve 1 milyar dolarlık servete ulaşarak kripto milyarderler arasına adını yazdırdı.

Yıl başından bu yana yüzde 312 değer kazarak değerini dörde katlayan Ethereum‘un piyasa değeri de 365 milyar dolara uzandı ve birçok dünya devi şirketi de geride bırakırken kurucu ortaklarından Vitalik Buterin’in de hayatını değiştirmeye devam ediyor.

2015 yılında bir grup yazılımcı arkadaşıyla Ethereum projesini başlatan ve 27 yaşındaki Rus kökenli Kanadalı yazılımcının 2018 yılında açıkladığı ana cüzdan adresinde şu anda 1 milyar dolarlık ETH mevcut. Başka cüzdanlara da sahip olduğu bilinen Buterin geçmişte bu cüzdanlardaki tutarların daha düşük olduğunu ifade etmişti.

En zengin kripto milyarderleri kimler?

Genç yaşta dünyanın en genç ikinci dolar milyarderi unvanına sahip olan Vitalik Buterin, bu alandaki rakibi ise Luminar Teknoloji’nin sahibi olan 25 yaşındaki Austin Russell. Russell geçen yıl bu unvana sahip olan en genç insan olmuştu.

Öte yandan en zengin kripto para milyarderleri listesinde ise oldukça bilinen isimler yer alıyor. FTX Exchange CEO’su, Sam Bankman-Fried 8.7 milyar dolar, geçtiğimiz günlerde Nasdaq’ta listelenen Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un 6.5 milyar dolar, Gemini adlı kripto para borsasının sahibi olan Tyler-Cameron Winklevoss Kardeşler’in ise toplamda 6 milyar dolarlık servetleri bulunuyor.

Öte yandan Fundstrat Global Advisors, Ethereum’un yıl içinde 10 bin 500 dolara kadar çıkabileceğini ön gördüğünü belirten bir rapor yayımlamıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!