Bitcoin’den sonra kripto para piyasasının en büyük ikinci altcoini Ethereum dünden beri tüm zamanlar rekorları kıra kıra fiyatını 3.454 dolara kadar çıkarmayı başarmıştı. Bu yükseliş sonrası, trader’ların 540 milyon dolarlık hem uzun hem de kısa pozisyonu tasfiye oldu. Her iki pozisyonun tasfiyesini oluşturan en büyük sebep, trader’ların yüksek kaldıraç kullanmaları olarak görülüyor.

Bybt’den alınan verilere göre, 542 milyon doların üzerinde Ethereum (ETH) pozisyonu, varlığın tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması nedeniyle dün gece tasfiye edildi.

Trader’lar daha da yüksek fiyatlara bahse girmesiyle 542 milyon doların üzerinde (159.000 ETH) tasfiye edildiğini gösteriyor. Bu trader’ların arasında Ethereum için “kısa pozisyon” olan (fiyatın düşeceğine dair pozisyon açanlar) 275 milyon dolar’ı oluştururken, “uzun pozisyon” (fiyatın yükseleceğine dair pozisyon açanlar) kalan kısmı oluşturdu.

Piyasa değeriyle birçok dev şirketi geride bırakan Ethereum (ETH), bu haberin yazıldığı sırada 3 bin 313 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.