Blockchain (blokzincir) teknolojisi şirketi ConsenSys‘in kurucusu ve Ethereum‘un da kurucu ortaklarından Joseph Lubin, Facebook‘un kripto parası Libra için sert yorumda bulundu.

Ethereum’un kurucu ortaklarından Joseph Lubin, Fcebook’un Libra’sı için ‘merkezi’ bir yapıda olduğunu söyledi ve “Koyun postu giymiş merkezi kurt” diyerek ilginç bir çıkış yaptı.

Libra’nın bazı yönlerden Bitcoin’e benzediğini söyleyen ünlü girişimci, Libra’nın hızlı ve daha az masraflı bir şekilde para göndermek için işe yarayacağını ifade etti ve Libra’nın whitepaper’ında Facebook’un adının hiç geçmemesinin halkla arasındaki güven sorununa yol açtığını ve Libra Konsorsiyumu’nun bu güveni halka aşılaması gerektiğini belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.