Üreticiler tarafından tamamen el emeği ile meydana getirilen orijinal ve işçiliği yüksek ürünleri alıcılarla buluşturan bir pazar yeri olan Etsy CEO’su Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Josh Silverman, Bitcoin’in çevrimiçi market ve online alışveriş için çok fazla volatil ve spekülatif olduğunu ifade etti.

Etsy’nin CEO’su, Bitcoin’i çevrimiçi vintage ürünler ve el sanatları pazarında ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi beklemiyor ve şirket bilançosu için ‘en azından bu yıl’ kripto para satın almayacak.

Etsy CEO’su Josh Silverman, Yahoo Finance Live’daki demecinde Bitcoin için “Henüz kabul edilmeye hazır olduğunu sanmıyorum,” dedi ve “Kabul edilmesi ve gerçekten yararlı olabilmesi için onu elinde tutan birçok insana ihtiyacınız var. Tabii ki asla asla demiyorum ancak 2021’in buna öncelik vereceğimiz bir yıl olduğunu sanmıyorum.” sözlerini sarf etti.

Crypto.com’un raporuna göre ise kripto para kullanıcıları son zamanlarda 100 milyonu aştı. Bu durumda “kullanıcılar”, insanların kripto ile herhangi bir şey satın aldıkları anlamına gelmez ve çoğu durumda sadece ticaret yaptıkları veya elinde tuttukları anlamına geliyor.

Etsy CEO’su Josh Silverman.

Silverman’dan Elon Musk’a Bitcoin için ‘spekülasyon’ imâsı

Etsy, satıcılarına kripto para biriminde ödeme yapılabilmesi için, alıcıların platform dışında kendileriyle bağlantı kurmasını sağlamaları gerekiyor. Etsy, Apple Pay ve PayPal gibi ödeme yöntemlerinin yanı sıra kredi kartlarını da kabul ediyor.

Silverman, Tesla, MicroStrategy ve Square gibi şirketlerin varlıklarına Bitcoin’i eklemesiyle ilgili Etsy’nin bilançosuna Bitcoin eklemekle ilgilenmediklerini ifade ederek, “Hissedarlarımızın parasıyla spekülasyon yapmanın bizim işimiz olduğunu düşünmüyorum. Etsy’nin bilançosunda nakit ve çok güvenli menkul kıymetler bulunuyor,” dedi. Şirket, 2020 sonu itibarıyla 1,7 milyar dolar nakit ve nakit benzeri varlığa sahipti.

Etsy CEO’su kendisinin kişisel olarak altı ila yedi yıllık bir süreyle Bitcoin’e sahip olduğunu söyledi ve “Amerika Birleşik Devletleri’nde, güvendiğimiz bir bankacılık sistemine ve güvendiğimiz bir para birimine sahip olduğumuz için kutsanmış durumdayız. Dünyanın birçok yerinde pek çok insan buna sahip değil ve bu yüzden kripto para biriminin ilginç bir potansiyel çözüm olabileceğini düşünüyorum.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin'le IŞİD'e para aktaran kişi 13 yıl hapis cezası aldı!
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.