Ekonomi ve siyasetteki gerginliklerin Türkiye ekonomisine etkisi ağır oluyor. YSK’nın yenileme kararı aldığı İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri ve ülkedeki belirsizlikten dolayı Euro/TL kuru 7 lirayı geçti.

Yüksek enflasyon ortamında birkaç haftadır gergin seyreden döviz kuru, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul yerel seçimlerini yineleme kararı sonrası yükselişini sürdürüyor.

Türk Lirası, Euro karşısında ise 7 seviyesinin üzerine çıktı. Bu seviyeye ise son olarak ABD’li Rahip Brunson’ın serbest bırakıldığı geçen senenin ekim ayında ulaşılmıştı.

Euro grafiği: Investing.com
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.