Everipedia, “her şeyin ansiklopedisi” sloganıyla Wikipedia’ya alternatif olarak geliştirilen merkeziyetsiz bir bilgi bankası ve online ansiklopedidir.

Halihazırda 50 bin aktif kullanıcıya sahip olan Everipedia, merak edilen bir konu hakkında tüm bilgilerin bulunabileceği bir çevrim içi ansiklopedidir. Sadece somut bilgi değil, aynı zamanda bir tahmin platformu olarak da işlev sunan Everipedia’da IQ Coin karşılığında bahse girilebilmektedir.

IQ Coin, Everipedia’nın kendi dijital para birimi olup, sadece Everipedia içindeki işlem ve ödemelerde değil, ansiklopedide yer alacak maddeleri ve içerikleri oylamak için yönetişim token’i olarak da kullanılır.

Toplam arzı 10 milyar adet olan IQ Coin’in tamamı dolaşımdadır ve market değeri 102 milyon dolardır. Yazı yayımlandığı tarihte 1 IQ Coin fiyatı 0.01 dolar olarak değerlenmekteydi. IQ Coin, 2018 yazında 0.07 ile zirveyi görmüştü.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.