Facebook, Kasım 2020’de duyurdukları ve Ocak ayında kısmi olarak başlatmayı planladıkları dijital para projesi Diem’in testlerini 2021’de başlatabilir.

Facebook’un ‘yılan hikâyesi’ne dönen dijital para projesi Diem‘de yeni gelişmeler yaşanıyor. Kimliğini açıklamayan bir kaynağa göre Diem testlerine bu yıl içinde başlayabilir. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru ABD’deki kötü şöhreti ardında bırakmak için Libra ismini değiştirmiş Diem adıyla yeniden sahneye çıkmıştı.

First Digital Assets Group CEO’su Ran Goldi, CNBC’ye yaptığı açıklamada Diem’in ardındaki teknolojinin geçtiğimiz yıl önemli değişiklikler yaşadığını ve blok zincirinin düzenleyicilerin kafalarındaki soru işaretlerini kaldıracak şekilde dizayn edildiğini ifade etti. First Digital Assets Group, şu anda satıcıların Diem’i ödeme aracı olarak kullanılabilmesi için altyapı inşa ediyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.