Facebook’un gecikmeye uğrayan dijital parası Libra’da yeni gelişmeler yaşanıyor. Libra’dan sorumlu yönetici David Marcus, dijital paranın birden çok para birimi tarafından destekleneceğini açıkladı.

Dünyanın en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya ağı Facebook’un dijital para projesi Libra’da değişikliğe gidildi. Yeni hali yayınlanan whitepaper’da şirketin dijital parasının çeşitli para birimleri ve devlet tahvilleriyle destekleneceği belirtilirken, para birimi sepetinde Dolar, Euro, Sterlin gibi değeri yüksek para birimlerinin yer aldığı ifade ediliyor.

David Marcus, yapılan bu değişiklikle merkez bankası ve regülatörlerin kafalarındaki soru işaretlerinin giderildiğini söyledi. Otoriteler, Libra’nın kara para aklama ve terör finansmanı olarak kullanılabileceğinden çekinmiş ve Mark Zuckerberg’i bu konuda sıkıştırmışlardı.

Öte yandan Libra Vakfı’nın resmi olarak İsviçre Finansal Piyasalar Denetim Otoritesine (FINMA) bir ödeme sistemleri lisansı için başvurduğu açıklandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.