Kripto para dünyasına adım atması an meselesi olan dünyanın en büyük sosyal ağlarından Facebook, sır gibi sakladıkları kripto çalışmaları için ‘Libra’ adını marka tescili almak için başvuru yaptı.

Facebook’a yakın kaynaklardan edinilen iddialara göre sosyal medya devinin, kendi kripto parasını yaratmak için önemli finansal firmalarla çalışma kararı aldı ve 2018 yılında “Libra” adının kullanım hakkı için marka patent başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

70 milyar Dolar’lık servetle dünyanın en zengin 8. insanı olan 34 yaşındaki Mark Zuckerberg için bir ‘sosyal medya imparatoru’ tanımını yapsak hiç de hafif olmaz.

Amerika Birleşik Devletleri Patent Kurumu, bu bilgiyi resmi internet sitesinden duyurdu ancak açıklanan sayfada şirketin bu patenti aldığına dair kesin bir ibare yok ancak patente başvuran kurumun adresinin Facebook’a ait olması kafaları yeterince karıştırıyor.

Facebook’un bulunduğu adres: 1 Hacker Way 94025 Menlo Park, California/ABD

Bloomberg, konuyla ilgili geçtiğimiz Aralık ayında bir haber yayınlayarak, Facebook’un sadece bir ödeme sistemi üzerinde değil, kendi kripto para birimi üzerinde de çalıştığını, bunu da WhatsApp kullanıcıları için geliştirmekte olduğunu duyurdu.

Mark Zuckerberg‘in kurucusu ve CEO’luğunu yaptığı sosyal ağ, Whatsapp, Instagram, Messenger gibi sektörün önemli şirketlerine de sahip konumda ve bu sitelerle birlikte dünya üzerinde yaklaşık 3 milyara yakın insana ulaştığını düşünürsek ünlü milyarderin bu hamlesinin çok mantıklı olduğu çıkarımını yapabiliriz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.