Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yaptığı açıklamayla Facebook‘un “Libra’nın bağımsız bölgesel bir versiyonu” olarak nitelendirdiği “Venus”ü piyasaya süreceğini duyurdu.

Borsa olarak birçok ülkede varlığını sürdüren ve Binance Coin (BNB) adlı kripto paraya da sahip olan Binance’ten yapılan açıklamada, kendi yerel blok zinciri Binance Chain ile birlikte ve “finansal hegemonyayı” kırıp dünyanın finansal sistemini yeniden şekillendirmeyi umduğu için Venus adlı kripto parayla başlatacağı belirtildi.

Binance’in kurucu ortağı Yi He, “Yakın ve uzun vadede, sabit coinlerin dünyada birçok ülkede bulunan geleneksel fiat para birimlerinin yerini alacağına ve dijital ekonominin yeni ve dengeli bir standarda getireceğine inanıyoruz. Bu fırsatla dünya finansal sistemini yeniden şekillendirmek, ülkelerin daha somut finansal hizmetler ve altyapılara sahip olmalarını, finansal güvenliklerini korumalarını ve ülkelerin ekonomik verimliliğini artırmalarını sağlayan bir vizyon yakalamayı umuyoruz.” dedi.

Facebook’un gelecek sene piyasaya sürmesi beklenen Libra’sına benzer bir proje olan Venus, itibari para birimlerine dayalı “yerelleştirilmiş” sabit fiyatlı kripto paralar ve dijital varlıklar geliştirme odaklı bir açık kaynak blockchain projesi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.