ABD merkezli sosyal medya devi Facebook, Çarşamba günü platformda yeniden blockchain içeriğine ilişkin reklamlara yer vermeye başladı.

Platformda daha önce blockchain’e ilişkin reklamları yasaklayan Facebook’ta, ön onay alınmadan yeniden “blockchain teknolojisi, sektör haberleri, kripto para birimlerine ilişkin eğitici içerik ve etkinlikler” gibi blockchain reklamları yer aldı.

Facebook Ocak 2018’de, kullanıcıların şüpheli kripto para birimleri yatırımlarına ilişkin içerik ve dolandırıcılık eylemlerine maruz kalmamaları için kripto para birimleriyle ilgili reklamları platformdan yasaklamıştı. Şirket sonrasında, söz konusu yasağı hafifleterek kripto para birimlerine ait reklam ve promosyon içeriğine güvenlik incelemesi süreci şartı getirmişti.

Gelişmelerin yanında Facebook, “kur farkı sözleşmesi ve yağmacı eylemlerle ilişkilendirilen karmaşık finansal ürünlerin reklamlarını” söz konusu ürünlerin “karışık yapılarıyla insanları yanlış yönlendirmesi” sebebiyle platformda yasaklanacağını açıkladı.

Öte yandan sosyal medya devi, blockchain gelişmelerinin yanı sıra kripto para projesi Libra’yı da bir sonraki çeyrekte duyurması bekleniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.