Financial Times‘ın haberine göre Facebook, çıkaracağı kripto paranın regülasyonunu görüşmek üzere ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile bir araya geldi.

Facebook’un kripto para planıyla alakalı olarak ABD emtia regülatörü Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile görüşmeye başladığını bildirildi. Her iki tarafın bu görüşmede sosyal medya devinin kripto parasının herhangi bir düzenleme altında yer alıp almayacağının görüşüldüğü düşünülüyor. Konuyla ilgili CFTC Başkanı Christopher Giancarlo, görüşmelerin henüz çok başlarında olduğunu söyledi.

Facebook, son dönemde muhtemel kripto parası ‘Global Coin’ üzerine önemli görüşmeler gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz Mayıs ayının sonlarında şirketin Winklevoss kardeşler ve kripto para borsaları Gemini ve Coinbase ile bir araya gelmişti.

Türkiye’deki Sermaye Piyasası Kurulu’na eş değer bir konumda yer alan CFTC, Amerika Birleşik Devletlerinde Opsiyon ve Vadeli İşlemler piyasalarını denetleyen en önemli finansal regülatörlerden biridir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.