Facebook‘un dün gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısından çıkan sonuçla Mark Zuckerberg, hem CEO’luk hem de yönetim kurulu başkanlığı görevine devam edecek.

Son dönemde yaşanan skandallarla sarsılan şirketin hem piyasadaki hem de sosyal hayattaki itibarını korumak isteyen hissedarlar, Facebook’ta büyük bir karar yetkisine sahip olan milyarderin bu yetkilerini sınırlama yoluna giderek sosyal medya devinin her türlü kaybını kontrol altına almak adına CEO’luk görevini yürüten Zuckerberg’in yönetim kurulu başkanlık görevinden istifa etmesi yönünde bir talepte bulunmuştu.

Bu doğrultuda yapılan toplantıda Facebook’un büyüklüğü göz önünde bulundurularak yaşanan sorunların hepsinde suçun Mark Zuckerberg’te olmadığını yönünde bir görüş birliğine vararak, sosyal ağın CEO’luğu ve yönetim kurulu başkanlığı yürüten Zuckerberg’in bu görevlerinde devam etmesi gerektiğine karar verdi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.