Facebook’un dijital parası Libra’nın cüzdan uygulaması olan Calibra, koronavirüs krizini görmezden gelerek İrlanda’daki işyeri için 50 yeni pozisyon açtığını ve yeni personel alacağını açıkladı.

Irish Times’ın haberine göre Facebook, İrlanda’yı oldukça önemsiyor ve Calibra’nın Dublin’deki küçük ekibinin bu yıl önemli ölçüde genişletileceğini ve ülkedeki operasyonlarının yol haritası için “kritik öneme sahip” olduğunu belirtti.

Halihazırda 5 bin çalışanı var

2009 yılından beri İrlanda’da bulunan Facebook, sahibi olduğu Instagram ve WhatsApp gibi çeşitli sosyal medya devleriyle birlikte ülkede 5.000 kişiyi istihdam ediyor.

Libra ile beraber açıklanan Calibra, sosyal medya devinin, küresel düzenleyicilerinin baskısı altında önemli ölçüde yeniden şekillendi ve gelişen dijital para birimi stratejisinin merkezinde yer alıyor. Calibra’nın Operasyon Müdürü Laura Morgan Walsh, “Bu küresel belirsizlik döneminde Dublin’deki ekibimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Calibra, cüzdanını destekleyen operasyon ekibimizi genişletmek için dolandırıcılık, uyumluluk, işgücü yönetimi ve müşteri hizmetleri konularında uzmanlar istihdam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Facebook’un Libra’sında yeni yapılan güncellemeyle birlikte dijital paranın birden çok para birimi tarafından destekleneceğini açıklamıştı.

Facebook, kripto parası Libra’da değişikliğe gitti

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.