Forbes yazarı analist Naeem Aslam, Facebook‘un kripto parası Global Coin‘in Bitcoin‘in fiyatını 10 bin doların üzerine taşıyacağı görüşünde.

Dünyanın önemli ekonomi kaynaklarından Forbes’ta yazar olan ve ThinkMarkets’te baş analistlik yapan Naeem Aslam, son köşe yazısında Bitcoin’in harika bir ay geçireceğini aktardı ve 10 bin dolar bandını aşacağı tahmininde bulundu.

Yazdığı son yazıda belirli faktörlere dikkat çekerek Bitcoin’in bu ay 10,712 dolara kadar çıkabileceğini ileri süren Aslam, istatistiksel olarak Bitcoin’in yükselişe geçtiği en iyi ay olarak Mayıs ayını gördüğünü ifade etti ve lider kripto para için, “Mayıs ayında yaklaşık yüzde 62,25 artış gösterdi, bu yıl Bitcoin için en iyi ay oldu. İstatistiksel olarak konuşursak, 5 yıllık Bitcoin ortalaması için en iyi yükseliş yüzdesi, % 21 ile hâlâ Mayıs ayında. Ancak Bitcoin boğalarının endişe etmesine gerek yok çünkü Haziran ayı piyasa için olağanüstü olacak” satırlarını yazdı.

“Facebook, kendi kripto parasını piyasaya sürerek gelişmekte olan ekonomilerde büyük bir ticari değerin kilidini açacak. Bu yepyeni bir paradigma yaratacak. Bu ay Bitcoin fiyatı konusunda iyimserim ve Facebook gelişmesinin Bitcoin’in yükselişi için katalizör olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullanan analist, “RSI, trend çizgisinin altına düşse bile, bu ciddi bir mesele değil. Aslında, sadece güçlü bir mesaj gönderir: fiyat aşırıdan satılıyor. Bu daha fazla alıcı çekecek.” dedi ve BTC’nin önümüzdeki iki hafta içinde 10,712 dolara yükselebileceğini söyledi.

Naeem Aslam’ın Bitcoin için paylaştığı RSI grafiği.

Facebook’un kripto parası Haziran ayında duyurulacak

Bitcoin, Kasım 2013’ten bu yana en iyi aylık performansında

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!