Önceki gün kripto parasını resmen duyuran Facebook‘ta üst düzey yönetici olan Sherly Sandberg, ilk aşamada Libra hakkında olumlu konuşmadı.

Facebook COO’su yani Operasyondan Sorumlu Başkan konumundaki Sheryl Sandberg, Fransa’da Bloomberg’den Caroline Hyde ile gerçekleştirdiği röportajda büyük yankı uyandıran kripto paraları Libra’yla ilgili “Açıkladığımız şey küresel bir birlik, Libra Birliği Cenevre merkezli olacak. 27 partnerimiz var: PayPal, MasterCard, Visa, Vodafone, Spotify, Uber ve Lyft. Yapmak istediğimiz şey daha kapsayıcı bir kripto para olmasına yardımcı olmak.” dedi.

Kripto paralarının 2020’de kullanımda olacağını belirten tecrübeli yönetici, “Libra kullanıma sunulmaktan şu an için çok uzak, düzenleyicilerin endişeleri var. Onlarla halihazırda görüşüyoruz ve insanların bize yardım etmesi için yol haritası içeren bir duyuruydu.” dedi.

Facebook’ta CEO olan Mark Zuckerberg’den sonraki en güçlü yönetici olan Sandberg, şirkette satış, pazarlama, iş geliştirme, insan kaynakları, kamu politikası ve iletişim dahil olmak üzere şirketin iş işlemlerini denetlemekle görevli.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.