Facebook, sır gibi sakladığı kripto para projesine daha önce PayPal‘da çalışan birçok ismi kadrosuna dahil ediyor.

Sosyal medya devi Facebook, çok yakında duyuracağı kripto parası için beyin takımını hazırlıyor. Dünyanın en yaygın ödeme teknolojilerindan biri olan PayPal’da çalışmış tecrübeli kişilerle anlaşan şirketin, geçen yılın Mayıs ayında oluşturulan blockchain biriminde 50’nin üzerinde çalışanı bulunduğu biliniyordu.

Gelen yeni bilgilere göre bu çalışanların önemli bir kısmı, daha önce PayPal’da çalışıyordu. Facebook’un Blockchain biriminin başında ise David Marcus bulunuyor. Marcus, 2014 yılında PayPal’dan ayrılarak Facebook’un ürün sorumlusu olmuştu. Daha sonra yeni bir maceraya atılacağını belirten yönetici, ekibinde Christina Smedley, Tomer Barel, John Muller, Meron Colbeci ve Nate Gonzalez gibi isimlere yer verdi.

Facebook’a yakın kaynaklar, şirketin ABD Doları’na ya da bir para birimine endekslenmiş sabit fiyatlı kripto para geliştirdiğini söylüyor. Bir sonraki çeyrekte duyurulması beklenen yeni kripto paranın test edileceği ilk ülkenin Hindistan olacağı söyleniyor. Oluşturulan ürünün kullanıcılara Whatsapp yoluyla para transferi yapmasına izin vereceği belirtiliyor. [Bloomberg]

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.