Sosyal medya devi Facebook, ‘Global Coin’ söylentisiyle bilinen kripto para birimini bu ay (Haziran) duyurması bekleniyor.

The Information’da yer alan habere göre Facebook, bu ay kripto parası hayata geçirecek ve hatta hatta çalışanların maaşının ödenmesi de bu projenin pilot uygulaması olacak. 1 yıl önce PayPal yöneticisi David Marcus‘un blockchain projesi için göreve getirilmesinin ardından çalışmaların hızlandığı Facebook’ta Messenger, Whatsapp ve Instagram‘ın entegrasyonuyla para birimlerinin depolanması alım/satımıyla alakalı son noktaya gelindiği bildirildi. Sosyal medya devi, kullanıcıların para biriminin fiziksel ATM’lerden de kripto paralarını satın alabilecekleri belirtiliyor.

Uygulamalarıyla dünyada 2.5 milyar insana ulaşan Facebook’un bu hamlesinin insanların kripto paralara olan yaklaşımını değiştireceği düşünülüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.