Sosyal medya platformları içerisinde en çok kullanılan sosyal ağ olan Facebook’un CEO’su, yakın bir zamanda kendi para birimleri olan Libra’yı duyurdular. Zuckerberg’in açıklamalarından sonra Facebook’un kripto parası Libra nedir, Libra nasıl alınır gibi sorular kripto para dünyasının gündemlerinden biri haline geldi. Rehber niteliği taşıyan içeriğimizde Libra Nedir, Libra alınır mı gibi soruların cevaplarını derledik. Kripto para borsası hakkında bunun gibi içerikleri okumak için GazeteCoin’i takip edebilirsiniz. 

Libra Nedir?

Sosyal medya ağlarının lideri konumda olan Facebook, gelecekte sanal para birimlerine olan ihtiyacın artacağı gerekçesiyle, güvenilir dijital para birimi ve alt yapısının bir ihtiyaç haline geleceğinden söz etti. Libra için paranın interneti tabirini kullanan Facebook yönetimi, tıpkı fotoğraf paylaşmak gibi para transferlerinin de kolayca gerçekleştirilebileceğinden söz etti. Yüksek maliyet konusuna değinen sosyal medya devi Facebook, düşük maliyetlerle görünmez ödeme sağlanacağının altını çizdi. 

Libra Coin olarak adlandırılan dijital para birimi Libra olarak isimlendiriliyor. Açık kaynak kodlu olan Libra, istendiği takdirde Blockchain üzerine bir şeyler inşa edebilecek sanal para birimlerinden biri. Libra Blockchain’in temel özellikleri arasında net olarak bilinenlerden biri, Move programlama dilini kullanacak olması. Sıfırdan tasarlanmış olan Libra’nın bir diğer özelliği ise diğer kripto para birimleri gibi Blockchain veri yapılarını benimsemesi.

Facebook CEOsu Mark Zukerberg.

Libra Coin için verilen bilgiler arasında şunlar yer alıyor:

  • Güvenilir ve güvenli bir Blockchain teknolojisine kurulu
  • Varlık rezerviyle destekleniyor
  • Ekosistem için çalışan Association tarafından yönetiliyor.

Libra’nın Çıkış Tarihi Belli Mi?

Libra Coin, 2020 yılının ilk yarısında piyasaya sürüleceği düşünülen sanal para birimleri arasındaydı. Tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgınından dolayı gerçek para birimlerinde olduğu gibi kripto para borsası da virüs salgınından etkilendi. Şu an için konuyla ilgili yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor. 

İlginizi Çekebilir:  Visa'dan bir ilk: Coinbase'e çok önemli yetki!

Libra Coin Nasıl alınır?

Libra Coin’in nasıl alınacağı ve nereden alınacağı konusunda resmi bir cevap yok. Libra’nın kripto para borsasında işlem göreceğine kesin gözüyle bakılsa da Libra Coin hakkındaki tüm soru işaretleri Facebook tarafından yapılacak olan Libra Coin lansmanıyla giderilecek.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.