Sosyal medya devi Facebook’un sır gibi sakladığı kripto para projesi için İsviçre’de Libra Network adı ile bir şirket kurduğu ortaya çıktı.

Reuters’ın haberine göre; dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Facebook, İsviçre’nin Cenevre kentinde blockchain ve ödemelere odaklanan yeni bir finans teknoloji şirketi kurduğu ortaya çıktı.

Libra Network adındaki şirket, 2 Mayıs’ta Cenevre’de tescil ettirildi. Şirketin yetkililere sundukları resmi belgelerde, finans ve teknoloji ile ilişkili diğer hizmetlerin yanı sıra yazılım ve donanım geliştirme faaliyetlerini kapsadığı belirtiliyor.

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg.

Şirket, Blockchain ekibinde geçtiğimiz günlerde PayPal ve Coinbase’in önemli görevlerdeki yöneticilerini ve çalışanları yer vermişti.

Whatsapp, Instagram ve Messenger‘ı da bünyesinde bulunduran ve 2 milyar aktif kullanıcıya sahip Facebook, henüz kripto para konusuna açıklık getirmese de Libra Network, “yatırım, ödeme sistemleri, finans, kimlik yönetimi, analitik veri, blokzincir ve büyük veriye” odaklanacağı düşünülüyor. Facebook, son dönemde kullanıcıların kişisel verilerinin başkalarıyla paylaşıldığı yönünde suçlamalarla kamuoyunda epey tepki çekmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.