ABD Senatosu Bankacılık Komitesi sosyal medya devi Facebook’un yeni kripto para projesi Libra hakkında şirketten bilgi istedi.

Komite geçtiğimiz günlerde Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e yazdıkları bir açık mektupta, gizli kripto para projesinin detaylarının paylaşılmasını ve özellikle kullanıcı haklarının korunması kapsamında neler yapıldığını açıklamasını talep etti.

ABD’li senatörler, bu endişelerle birlikte Zuckerberg’in kendi kripto para projesinin detaylarını sunmasını ve ”Libra Projesi” olarak bilinen bu girişimin nasıl çalışacağını anlatmasını istiyor.

Veri gizliliği konusunda epey başı ağrıyan Facebook’un, yaklaşık bir senedir kendi kripto para birimini piyasaya sürme dedikodusu ile gündeme geliyor. Sosyal medya devi, çok yakın bir zamanda Libra adına marka tescili yapmış ve bu konudaki spekülasyonlar oldukça artmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.