Facebook‘un kripto parası Libra‘dan korkan Euro bölgesindeki bankalar, 2020’nin sonuna doğru gerçek zamanlı ödeme sistemini devreye sokacak.

10 gün önce duyurulan ve kripto topluluğunda ilgiyle karşılanan sosyal medya devi Facebook’un Libra’sı finans dünyasını korkutmaya başladı.

Rekabetin sıcaklığını hisseden 19 Avrupa ülkesinden oluşan ‘Euro Bölgesi’ bankaları, 2017’den beri üzerinde çalıştıkları gerçek zamanlı ödeme sistemleri projelerine hız vererek 2020’nin sonuna doğru hayata geçirecek.

“Zaman işliyor” diyen Avrupa Ödemeler Konseyi Başkanı Etienne Goosse, Facebook’un kripto para ve ödeme sistemi projesindeki başarısından bağımsız olarak, büyük teknoloji firmalarının bu girişimleri konusunda bankaların daha hızlı hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Facebook’a hakkını veren Goosse, Libra için “Küresel bir çözümle geliyorlar, tüketicilerin harika bulduğu pek çok şey sunan küresel bir marka altında. Bu yüzden zamanımız yok” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.