2020 yılında piyasaya sürülecek ve birkaç hafta içinde de test versiyonu yayınlanacak olan Facebook‘un kripto parası Libra, Coin Market Cap‘te listelendi.

Whatsapp, Instagram ve Messenger gibi dev sosyal ağlarla entegre bir şekilde çalışacak olan ve 2.5 milyar insana erişim sağlayacak olan Libra, küresel piyasa verilerini ve kripto paraları derleyip listeleyen CoinMarketCap’te “Facebook Libra” ve “LIBRA” kısa adı ile yer aldı.

Henüz piyasaya sürülmeyen kripto paranın ve arz miktarı gibi detaylar yer almıyor sadece kimlerin bu kripto paranın arkasında olduğu ve nasıl çalışacağı şeklindeki basit ifadeler yer alıyor.

Altın, ABD Doları, Euro ve İngiliz Sterlini gibi gerçek varlıklara bağlı bir kripto para olacak olan Libra’nın piyasaya sürülmesinin ardından kripto topluluğunun bu çıkışa nasıl bir tepki vereceği merak konusu olurken, coin takip listesinde nasıl bir seyirde olacağı da düşünülen konular arasında.

Facebook’un Libra’sının CoinMarketCap’teki görünümü.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.