Facebook‘un Libra‘sı kripto para piyasasını sarsmaya devam ediyor. Demokrat vekil Maxine Waters, bu projenin durdurulması çağrısında bulundu.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanlığı görevini yürüten ve ABD Başkanı Donald Trump‘ı da sert sözlerle eleştiren Demokratların hırçın vekili Maxine Waters, “Şirketin sıkıntılı geçmişi göz önüne alındığında, Facebook’tan Kongre ve düzenleyiciler bu sorunları inceleme ve gerekli adımları atma fırsatını buluncaya kadar kripto para geliştirmeyi ertelemesini istiyorum” dedi.

Önceki gün kripto parası Libra’yı duyuran Facebook için, “Facebook kontrolsüz genişlemesini sürdürüyor ve erişimini kullanıcılarının yaşamlarına yayıyor” diyen ABD’de Demokrat Parti’nin vekillerinden Maxine Waters, sosyal medya devinin para biriminin durdurulması gerektiğini belirtti.

Finansal Hizmetler Komitesi’nden Cumhuriyetcilerin Temsilcisi de Patrick McHenry, bu konu hakkında Waters’a “Projenin kapsamı, ölçeği ve bunun küresel mali düzenleyici çerçevemize nasıl uyacağına ilişkin birçok açık soru var. Libra’yı anlamak bizim politikacılar olarak görevimizdir. Söylentilerin ve spekülasyonların ötesine geçerek bu projeyi ve bunun küresel finans sistemi üzerindeki etkisini değerlendirmek için bir toplantı düzenlememiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Facebook’un Libra’sı ve Calibra ile ilgili detaylar ortaya çıktı

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.