Nobel ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz, sadece aptalların Facebook‘un kripto parası Libra‘ya güveneceğini iddia etti.

Stiglitz’e göre, Facebook’un 2020’de piyasaya süreceği Libra tam anlamıyla aptallara göre bir para birimi. Nobelli iktisatçı, geleneksel para birimleriyle ilgili ana şikayetin hep kararsızlık olduğunu ama Dolar ve Euro gibi ulusal para birimleri uzun yıllardır “oldukça istikrarlı” olduğunu dile getirdi.

Ayrıca, geleneksel para birimlerinin bankacılık sektörünün önemli ölçüde finansal şeffaflığı sağladığına ve “bankacılık sisteminin para aklamak için ve diğer zararlı faaliyetler için kullanılmasının daha zor” olduğuna inandığını söyleyen ünlü ekonomi adamı, teknolojinin yeteri kadar hızlı işlemlere izin verdiğine inandığını dile getirdi ve Libra’nın ‘kara para aklamak’ için çok önemli bir araç haline gelebileceğinden dem vurdu.

Stiglitz, bankacılık sektörünün en büyük sorunun ‘rekabet’ olduğunu söylerken, ABD’li piyasa düzenleyicilerin bu konuda harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

Facebook’un Libra’sı ve Calibra ile ilgili detaylar ortaya çıktı

Facebook’un Libra’sı, Avrupa’yı korkutuyor

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.