Facebook kripto parası Libra’nın arkasındaki vakıf olan Libra Birliği, Singapurlu yatırım devi Temasek ile VC Paradigm ve Slow Ventures’in projeye dahil olduğunu açıkladı.

Libra sabit fiyatlı coin projesinin gelişimini denetleyen İsviçre merkezli konsorsiyum, Perşembe günü girişim sermayesi ve yatırım devleri Temasek Holding, Slow Ventures ve kripto endüstrisi yatırımcısı Paradigma’nın birliğe dahil olduğunu duyurdu.

Temasek Holding‘in sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada ise “Libra’ya katılmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz. Blok zinciri tabanlı bir dijital para biriminin potansiyelini ve uygun maliyetli perakende ödemeler için düzenlenmiş bir küresel ağ kurmaya nasıl yardımcı olabileceğini sabırsızlıkla bekliyoruz.” denildi.

Dev şirketler gidiyor, yenileri geliyor

300 milyar dolardan fazla portföye sahip olan Temasek, hava yolu, medya, telekomünikasyon alanlarında faaliyet gösteriyor ve Singapur’un en büyük holdinglerinden biri konumunda.

Spotify, Uber gibi dev şirketlerin üye olduğu ve destek verdiği projeden Mastercard, Visa Inc ve PayPal önceki aylarda ayrılmış bu ayrılık kafalarda soru işaretleri bırakmıştı.

Öte yandan Libra, geçtiğimiz günlerde whitepaper’ında bir değişikliğe giderek Dolar, Euro ve Pound gibi para birimleri cinsinden destekleneceğini hatta hatta devlet tahvillerinin de projeye destek çıkacağını belirten maddeler eklenmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.