Mark Zuckerberg’in duyurduğu gelişme sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Facebook’un çatı şirketinin adını Meta olarak değiştirmesiyle Metaverse bazlı kripto paralarda yükseliş hareketleri görüldü. Decentraland (MANA), Star Atlas’ın token’ı ATLAS, The Sandbox’ın kripto parası SAND’de hatırı sayılır ivmelenme gerçekleşti.

Kripto dünyası ve sosyal medya, Facebook’un akşam saatlerindeki şirket isim değişikliğini ve Metaverse alanına olan yatırımı konuşuyor. Zuckerberg’in hayatın her alanına entegre edeceklerini açıkladığı Metaverse kavramı oldukça dikkat çekti.

Facebook’un bu isim değişikliği hamlesiyle birlikte Metaverse odaklı kripto projelerinin token’larına büyük hareket getirdi. Ethereum, Avalanche ve Solana blok zincirinde bulunan kripto paralar fiyat hareketini yatırımcılarına yansıttı.

Decentraland’in token’ı MANA, yüzde 25’lik bir yükseliş yakalayarak 0.96 dolar, Star Atlas’ın token’ı ATLAS, 0,093 dolara, Kalao’nun token’ı KLO yüzde 20’lik artışla 1.11 dolara, The Sandbox’ın token’ı SAND ise 0.94 dolara kadar ivmelenme gösterdi.

Star Atlas’ın 15 dakikalık grafiği.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.