Kripto para alım/satım platformu FalconX’in CEO’su Raghu Yarlagadda, kriptoya olan son kurumsal ilginin üç nedenini enflasyondan korunma, jeopolitik risk ve 7/24 her zaman açık bir piyasa olmasını gösterdi.

Katıldığı bir podcast’te kurumsal ilgiyi konuşan Yarlagadda, Bitcoin’e olan ilginin ilk ve en önemli nedeni enflasyona karşı önlem olması” derken “Dünya daha fazla para basarken, Bitcoin’in enflasyona karşı korumalardan biri haline geldiği çok açık” ifadelerini kullandı.

Herkesin göremediği bir neden…

Yarlagadda, Bitcoin‘e olan iştahın ikinci nedeninin enflasyona göre daha az bilindiğini ve perde arkasında yatan nedenlerden biri olduğu söyleyerek dünyada son dönemde her ülkenin yaşadığı bir jeopolitik riskten korunma isteğinin doğduğunu belirtirken ABD ile Çin ticaret savaşlarını ön plâna koyarak, “Yeni ABD yönetiminin gelmesiyle birlikte, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının biraz daha ağırlaşacağını söyleyen pek çok insan var. Buna oldukça katılıyorum” sözlerini sarf etti.

Kurumsal ilginin üçüncü nedenini “7/24 mekaniği” olarak açıklayan iş insanı, kripto para borsalarının ne olursa olsun her zaman açık olmasının klasik borsalara göre çok daha avantajlı olmasını ve kurumsal şirketlerin Bitcoin’e erişebilmelerindeki çok önemli bir madde olarak görüyor.

“Tesla bile enflasyonist endişe taşıyor”

Yarlagadda, Bitcoin’e yatırım yapan ana akım bir şirketin başlıca örneği olan Tesla’nın bilançosundaki enflasyonist fiat para birimlerine karşı varlıklarını korumak için 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımında buna bağlı olarak hareket ettiğini belirtti ve “Tesla bile enflasyonist endişe taşıyor. Gördüğümüz şirketlerin çoğu, bilançolarında enflasyona karşı koruma sağlamaya çalışıyor, bu genellikle şu anda % 1-2 düzeylerinde.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!