Fantom Coin (FTM Coin, FTM), De-Fi uygulamalarının kullanımını kolaylaştırmayı amaçlayan Güney Kore kökenli, akıllı sözleşme odaklı bir kripto para projesidir.

FTM Coin’in kullandığı ve diğer projelerden farklı bir anlaşma modeli kullanan Fantom coin’in bu teknolojisinin ismi Lachesis’tir. Saniyede binlerce işlem yapabilen Lachesis ağı sayesinde De-Fi projelerine yatırım yapmak ya da bunları kullanmak isteyenler FTM Coin sayesinde işlemlerini gerçekleştirebilmekte, ayrıca Fantom Coin ağı yüklü kurumsal işlemler için de kullanılabilir.

3,1 milyar adet toplam arzının 2,5 milyar adedi dolaşımda bulunan Fantom Coin, yazı yayına hazırlandığı esnada 0.79 Dolar’dı. Yaklaşık 2 milyar Dolar piyasa değerine sahip olan FTM Coin, Şubat 2021’de 0.87 Dolar ile tüm zamanların en yüksek değerine erişirken, Mart 2020’de ise sadece 0.0019 Dolar’dı.

FTM Coin başta Binance üzere bir çok borsada alınıp satılabilmektedir.

Fantom Coin (FTM)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.