Dünyaca ünlü fast food devi Burger King, Almanya’daki bütün şubelerinde ödeme yöntemi olarak Bitcoin‘i kabul etmeye başladı.

Global anlamda McDonalds ve KFC ile birlikte fast food sektörünü domine eden Burger King, Almanya’da faaliyetlerini sürdüren bütün restoranlarında Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı. Mağazaların yanı sıra bu ödeme yönteminin internet sitesinden ve mobil uygulamadan verilen siparişleri de kapsadığı ifade edildi.

1.8 milyar dolarlık bir gelire sahip olan Burger King, dünyada 15 binden fazla şubede 10 milyonu aşkın müşteriye hizmet veriyor. Böylelikle lider kripto paranın bilinirliğinin bu hamleyle daha da artacağı ve kullanım alanının da yaygınlaşacağı düşünülüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.