Daha önce Bitcoin fonunu elinden çıkaracağını açıklayan FD7 Ventures, Hindistan Bengaluru’da Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) ekosistemlerine dayalı projeler için 250 Milyon Dolarlık mikro fon oluşturdu ve bu projelere yatırım yapacak.

Hindistan’da Karnataka eyaletinin başkenti ve Asya’nın Silikon Vadisi olarak adlandırılan şehir Bengaluru, Alphabet CEO’su Sundar Pichai ve Fairfax Financial CEO’su Prem Watsa gibi önemli mezunlara sahip Hindistan Teknoloji Enstitüleri’ne (IIT) ev sahipliği yapıyor.

Fonun yönetici ortağı Prakash Chand, HTE’nin Cardano ve Polkadot tarafından desteklenen projeler geliştirdiğini söyledi ve “Hindistan Teknoloji Enstitüsü (IIT), halihazırda üniversite düzeyinde Polkadot ve Cardano projelerinde çalışan en iyi yetenekleri ortaya çıkarıyor. “ ifadelerini kullandı.

Bollywood ve NFT hamleleri de arkadan geliyor

FD7 Ventures ayrıca Hindistan’da değiştirilemeyen tokenler (NFT’ler) için bir pazar oluşturmak için en iyi Polkadot ve Cardano altyapısını kullanmak ve blokzincirinden yararlanmak istiyor. Chand, Bollywood ünlülerinin yanı sıra kriket oyuncularını da sürece dahil edeceğini söyledi ve “FD7, Bollywood ünlüleri ve yıldız kriket oyuncuları ile yakın gelecekte NFT projelerinde çalışma planları yapmaktan heyecan duyuyor.” dedi.

Bu haftanın başlarında FD7’nin varlık yönetimi tarafı Bitcoin ve Ethereum’daki 1 milyar dolarlık hisselerinin yaklaşık 750 milyon dolarını Cardano ve Polkadot’a geçirmeye başladığını bildirmiştik. FD7’nin kurucusu, her iki projenin de nihayetinde piyasa değerinde Bitcoin’i geçme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!