ABD Merkez Bankası (FED)’in Başkanı Jerome Powell, Facebook‘un kripto parası Libra, faiz değişikliği ve kripto paraların geneli hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump‘ın kendisi üzerinde istifa etmesi veya görevden alma gibi baskılar kurduğu ve görev süresini doldurma niyetinde olan FED Başkanı Jerome Powell, politika faizini değiştirmeyerek yüzde 2,25-2,50 aralığında sabit bıraktıklarını açıklamasının yanı sıra Facebook’un Merkez Bankası ile kendi dijital parası Libra için kendileriyle görüştüğünü ve regülasyon konusunda danıştıklarını ifade etti.

“Facebook, biz dahil olmak üzere dünya genelinde düzenleyicilerle planları hakkında görüşme gerçekleştirdi. Fed, finans teknolojisi üzerine her zaman geniş bir yelpazede finans şirketleriyle görüşüyor.” diyen Powell, “Kripto paraların, merkez bankalarının para birimlerinin yerini alması noktasından henüz çok uzağız” dedi ve henüz emekleme döneminde olduğunu dile getirdi.

Dünyanın en güçlü ilk 10 kişisi arasında yer alan bürokrat, kripto paraları görmezden gelmemesi ve Bitcoin’i bir tehdit olarak algılamayıp önleyici bir işlem de öngörmediklerini dolaylı yoldan da olsa belirtmiş oldu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.