ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Facebook’un kripto parası Libra’nın “tamamen mücadele etmesi zorlu riskler oluşturabileceğini” söyledi ve bu konuda endişeli olduklarını dile getirdi.

Daha önce kripto paralarla ilgili ‘geleneksel para birimlerinin yerini almasının çok zor olduğunu ifade eden Powell, FED’in finansal endüstride yenilikleri desteklemesine rağmen söz konusu yeniliklerin güvenli bir ortamda tanıtılması gerektiğini söyledi. Powell, Libra’nın “birçok endişe oluşturduğunu” söyledi.

Söz konusu riskler arasında kara para aklama, kişisel gizlilik ihlalleri ve sistemin büyük kitlelerce kullanılması durumunda finansal istikrarsızlık yer aldığını belirten Powell, bu durumun “etraflıca” incelenmesi gerektiğini ve uygulama konusunda “acele edilmemesi” gerektiğini vurguladı.

Tecrübeli bürokrat, ABD Başkanı Donald Trump’ın kendisine ‘git’ demesi halinde görevinden ayrılmayacağını belirterek ülke ekonomisiyle ilgili temel ekonomik görünümün güçlü seyretmeye devam ettiğini, istihdam piyasasının güçlü olduğunu ve enflasyonun, komitenin yüzde 2 hedefine doğru zaman içerisinde ilerleyeceğini söyledi.

ABD’li kullanıcılar, Libra’ya soğuk bakıyor

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.