Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bugün gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda halk arasında Fenerbahçe Coin ya da Fener Coin adıyla bilinen kulübün kripto para projesi ile ilgili bilgi verdi ve “En geç 10 gün içinde kripto para projemize başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Ülkemizde Galatasaray başta olmak üzere, Bursaspor, Eskişehirspor gibi birçok kulüp taraftar tokenlarını piyasaya sürmüş durumda ve dünyada bulunan örnekleriyle birlikte bu sektörden de gelir elde ediyor. Fenerbahçe ise bu kulüpler arasında yer almayı planlayan ekiplerden biri.

Sarı Lacivertliler’in başkanı Ali Koç, bugünkü Yüksek Divan Kurulu toplantısında taraftar token projeleri ile ilgili konuştu ve bu işte biraz geç kaldıklarını ifade ederek, “Bahis işinde olduğu gibi Türkiye’de kripto işi Avrupa’dan çok önde. Yatırım açısından enteresan bir şekilde bizim ülkemiz Avrupa’dan ayrışıyor. Birçok kulüp Süper Lig’de kendi kripto para stratejilerini, iş birliklerini açıkladılar. Biz Fenerbahçe olarak sessiz kaldık. 10 ayrı firmayla, bazıları daha işleme başlamamış, yatırımcısını bulmuş, yurt içi dışı 1 seneyi aşkın suredir, öyle mi böyle mi yapalım, kendi kriptomuzu mu yapalım, iş birliği mi olsun diye her şeyi inceledik. Ne kadar iyi etmişiz de bekledik. Bekledikçe teklifler daha cazip hale geldi. Herkes Fenerbahçe’yi bekliyor. Hem borsa hem yatırımcı tarafı meğerse Fenerbahçe’yi bekliyor.” sözlerini sarf etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!