Fenerbahçe, kripto para borsası Paribu ile Fenerbahçe Token’ın piyasaya sürülmesi konusunda anlaştı. Taraftar token’ı 9 Ağustos’ta ön satışta olacak.

Son dönemde taraftar token‘ları tüm dünyada bir trend haline gelmiş durumda. Bu trend ülkemizde de artarak devam ediyor. Sarı Lacivertli kulüp taraftarlarının merakla beklediği Fenerbahçe Token’da sona gelindi. Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor gibi kulüplerin token’larının listelendiği Paribu ile Fenerbahçe Token konusunda iş birliğine gitti. Buna göre, Fenerbahçe token’ı almak isteyenler, 9 Ağustos’ta ön satıştan bu fırsata sahip olacak. Öte yandan Fenerbahçe’nin Paribu ile 200 milyon Türk Lirası karşılığında anlaşma yapıldığı da iddia edilmişti.

Fenerbahçe Token ne zaman satışa çıkacak?

Fenerbahçe Token satışa çıkmasının ardından Paribu üzerinden 7/24 satın alınabilecek. Paribu’nun sitesinde Fenerbahçe Token ile ilgili detaylarda, iki seçenek sunuluyor. Kullanıcılar, ilk seçenekte alacakları token’ları 9 ay boyunca transfer edemeyecek ve satamayacak. Token’ların işleme açılmaya başlayacağı ilk tarih 15 Şubat 2022 olarak ayarlandı. İlgili tarihten sonra 15 ay boyunca bu token’larınız eşit dağılımla işleme açılmaya devam edecek. Bu seçenekteki token’ların fiyatı ise 1 FB Token = 15 TL olarak belirlendi.

İkinci seçenekte ise kullanıcılar alacakları token’ları 13 Ağustos 2021’de Paribu’da FB/TL marketinin açılmasıyla işlemlerinizde kullanabilecek. Bu tarihte satışa çıkacak token’ların fiyatı ise 1 FB Token = 30 TL olarak belirlendi.

Fenerbahçe Token alanlar hangi avantajlara sahip olacak?

Fenerbahçe Kulübü, Fenerbahçe Token’ını alan kullanıcılara takımlarının sezon boyunca etkilnliklerinden ve sonrasında ayrıcalıklı olmalarını, kulüp tarafından açıklanacak anketlerde oy hakkı elde etmelerini, Fenerbahçe sporcularıyla, teknik heyetiyle ve yönetimiyle tanışma imkânı sahip olmalarını, özel kurgulanmış stat ve tesis turlarına katılma olanağından yararlanmalarını sağlayacak.

Fenerbahçe Token nasıl ve nereden alınır?

  • Paribu mobil uygulamasını indirin ya da Paribu web sitesine girin.
  • “Üye Ol” butonuna tıklayıp gerekli bilgileri girerek üye olun.
  • “Ayarlar” butonundan kimlik doğrulamanızı tamamlayın.
  • Cüzdan sekmesine tıklayarak Paribu hesabınıza TL yatırın.
  • Satış periyotları başladığında talep oluşturabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Bitcoin'de kritik gün, düşüş devam edecek mi? Vadeli İşlem Kontratları'nda süre sona eriyor...
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.