Fenerbahçe ile Türkiye’nin en büyük kripto para platformlarından Paribu ile geçtiğimiz günlerde 25 yıllık taraftar token anlaşması imzalamıştı. Ön satışı gerçekleştirilen tokenlar bugün saat 14:00 itibariyla Paribu’da FB/TL paritesinde işleme açıldı. Büyük bir ilgi gören Fenerbahçe Token kısa bir süre içerisinde yüzde 200’lük bir yükseliş yaşayarak 100 Türk Lirası’nı geçti ve 120’TL’yi gördü.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Paribu CEO’su Yasin Oral’ın düzenledikleri basın toplantısında iki seçenek halinde sunulan Fenerbahçe Token’ı tanıtmışlardı. Bu seçeneklerden biri 15 TL iken diğeri 30 liraydı. 15 TL’lik olan seçenek 8 ay sonra işleme açılacakken, 30 TL’lik token bugün işleme açıldı. Fenerbahçe Kulübü ön satıştan yaklaşık 436 milyon TL’lik gelir elde ettiğini duyurmuştu.

Fenerbahçe Token’a büyük ilgi: Fiyatını 4’e katladı

Önceki günlerde ön satışı gerçekleşen Fenerbahçe Token, bugün normal bir şekilde satışa çıktı. Listelenmesinin hemen ardından hızla fiyatı yükselen FB Token’ın 30 TL’lik seçenekteki tokenları kısa bir süre içerisinde 100 TL’yi aşarak büyük yankı uyandırdı. Bir ara işlemlerde 120 Türk lirası’nı gören Fenerbahçe Token’daki bu hacim Türk kripto camiasında en çok konuşulan konu oldu.

Türkiye’de aktif olarak kullanılan kripto para borsalarından bir tanesi olan Paribu’ya erişim sorunları yaşandığı belirtildi. Paribu yetkilileri, servis sağlayıcı kaynaklı bazı sorunlar olduğunu ve bunu düzeltmek için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Paribu CEO’su Yasin Oral, basın toplantısında “Öncelikle Fenerbahçe gibi çok büyük ve köklü bir kulüple iş birliği yaptığımız için ziyadesiyle mutluyuz. 2017’de hizmete başladık ama 2015’ten bu yana devam eden bir serüven Paribu. Geldiğimiz gün itibarıyla 4,5 milyon kullanıcı ve zaman zaman 2 milyar dolar gibi günlük işlem hacimlerine ulaşarak dünyanın en büyük platformlarıyla yarışan, son 4-5 aydır dünyada en çok ziyaret edilen ilk 20 platform arasında olan bir kurumuz. Dünyada Fan Token’ların çok fazla hacim kazandığı ve bu hacimlerin aslında özellikle Türkiye’deki kulüplerin hacimlerinin %95’inin üzerinde Paribu üzerinden döndüğü ve dünyadaki tüm kulüplerin işlem hacimlerini ise %50’den fazlasının Paribu üzerinde olduğunu hatırlatmak istiyorum. En yüksek zamanında 5 milyar TL’nin üzerinde günlük işlem hacmi sadece Fan Token’lar açısından Paribu üzerinde gerçekleşmişti. Bu zaman zaman bu hacimleri bulabiliyor.” demişti.

İlginizi Çekebilir:  Huawei'den Trump'ın yasağına ilk tepki!
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.