Paribu ve Fenerbahçe iş birliğiyle hayata geçirilen Fenerbahçe Token basın toplantısı gerçekleşti. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Paribu CEO’su Yasin Oral, Fenerbahçe Token’ı anlattı. Fenerbahçe Token ön satışında ikinci seçenekteki tokenlar 30 saniye içinde tükendi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Paribu CEO’su Yasin Oral, Fenerbahçe Token’ın lansman ve imza töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Söze başlayan Ali Koç, Fenerbahçe taraftarının kulüp üzerindeki etkisi ve desteğinden bahsederek, “Taraftarlar kulüplerine tokenları alarak destek olabilecekler. Bu yüzden bu iş birliğinin mesajı olan ‘Mazim Fenerbahçe, Yarınım Fenerbahçe’ bu noktada kendini buluyor. Ön satışımız kilitli ve kilitsiz olmak üzere satışa çıkacak. Bu yeni bir dünya olarak görünüyor. Her şey çok hızlı ve anlık algılandığı bu dünyada biz iş birliğimizi güven unsuru ile inşa ettik. Bu proje sadece bugün değil yarının Fenerbahçesi adına önemli. Bu uzun vadeli bir vizyonla oluşturulmuş bir projedir. Bu zamana kadar kulübün şartları ve gereksinimleri doğrultusunda Fenerbahçe’ye taraftarlarımız destek oldu. Büyük taraftarımız her zaman elini taşın altına koyarak yardım ettiler. Mesut ol dedik Mesut oldular, Fenerium dedik forma rekorları kırdılar. Bugün kulübümüze sunduğunuz desteklerin sizin adınıza artık bir karşılığı olacak. Bu kez karşılıklı bir destek olacak. Fenerbahçe taraftarı farkını bu sefer de gösterecektir.” dedi.

Kripto para dünyası ile ilgili de dikkat çeken sözler sarf eden Koç, “Kripto varlıklar artık bir realite. Token dünyasına geç kalmadık. Aksine iyi ki bekledik. Dijital dünya öyle bir dünya ki bazen geç dahil olmak daha iyidir. 12 farklı şirket ve kurumla görüşme yaptık aralarında en güvenilir gördüğümüz #Paribu ile iş birliği yapmaya karar verdik. Görüyoruz ki kripto dünyası dünyada olduğu gibi ülkemizde de fırsatlar sunmaktadır. Bu bir sponsorluk anlaşması değil, bu 25 yıllık bir anlaşma. Kulübümüzün anlaşma haberinden sonra Paribu’nun yeni üye sayısı 5 kat, trafiği de 7 kat artmış durumda.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir:  Twitter hisselerine Elon Musk dopingi: En büyük hissedarı oldu

“Hayâl dünyamda maaşların kripto parayla ödenmesi var”

Ali Koç, kripto dünyasında yabancı ülkelerde çokça rastlanılan oyuncu ve çalışan maaşlarının Bitcoin veya diğer kripto paralarla ödenmesine yönelik ise “Benim hayâlimde yasal düzenlemelerden sonra maaş ödemeleri, kulüp ödemeleri, Fenerbahçe forma satışları ve ürün satışları gibi şeyler Fenerbahçe Token kullanılarak yapılması var.” şeklinde konuştu.

Paribu CEO’su Yasin Oral, ise token’ın genel yapısına dair ilk etapta 28 milyon token’ın dolaşıma sokulacağını bunun 20 milyonunun ilk 9 ayda dolaşıma girmeyeceğini ifade etti ve “Kulübün geleceğini düşünmek adına alınmış karar. Fenerbahçe Token ERC-20 token olarak çıkarılacak. Bugün Paribu’da listelenecek yarın ERC-20 olması nedeniyle başka yabancı platformlarda da listelenebilecek. Bu aslında çok iyi bir şey. Yarın örneğin Avalanche gibi başka ağlarda da üretilip sunulması sağlanacak. Buna Paribu destek olacak. Bu Fenerbahçe’nin teknoloji ile iç içe yaşayacağının, buna sadece bugünün projesi olarak bakmadığının bir göstergesi. 25 yıllık bir prodüksiyon var önümüzde. Kilitli token’ların fiyatı 15 TL olacak. Market açıldığı zaman anında satışa çıkacak sınırlı arzdaki token’lar da olacak. Bu projenin hem Paribu hem de kulüp adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.