Varlık yönetimi devi Fidelity tarafından yapılan bir ankette, yatırımcıların ezici bir çoğunluğunun Bitcoin veya dijital varlıklarla ilgilendiği ortaya çıktı.

ABD ve Avrupa’daki yaklaşık 800 yatırımcıyı kapsayan anket, kurumsal yatırımcıların yaklaşık yüzde 80’inin yeni doğan varlık sınıfı hakkında çekici bir şey bulduğunu buldu. Ayrıca anket yatırımcıların üçte birinden fazlasının zaten doğrudan veya dolaylı olarak piyasaya yatırım yaptığını tespit etti. Katılımcıların yüzde 36’sı dijital varlıklarda yatırımları bulunduğunu söylerken; ABD’de emeklilik fonları, aile ofisleri ve yatırım danışmanları ile dijital ve geleneksel serbest fonlar gibi kurumların yüzde 27’si dijital varlık tutuyor. Yine ankete göre yatırımcıların dörtte birinden fazlası Bitcoin, yüzde 11’i ise Ethereum tutuyor.

Bitcoin’e yatırımda Paul Tudor Jones etkisi

Fidelity’nin Kasım 2019’da başlattığı ve COVID-19 ekonomik ve sağlık krizi küresel pazarları yakalamadan hemen önce Mart 2020’nin başında sonlandırdığı ankette önemli bulgular elde etti.

Fidelity Digital Assets’ın başkanı Tom Jessop, ankette ayrıca bir riskten korunma aracı olarak Bitcoin’e yatırımı daha cazip gördüklerini belirtirken Avrupa’nın ABD’ye göre daha destekleyici ve uyumlu olduğunu ifade etti. Jessop, ayrıca ünlü milyarder Paul Tudor Jones’un varlıklarının bir kısmını Bitcoin’e yatıracağını söylediği açıklama sonrası bu ilginin oldukça arttığını da sözlerine ekledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.