Fidelity Investments küresel makroekonomi müdürü Jurrien Timmer, mevcut ekonomik zemin göz önüne alındığında, yatırımcıların portföylerine Bitcoin eklemeyi düşünmeye başlamak isteyebileceklerini savunuyor ve bunun iyi bir fikir olabileceğini belirtiyor.

Bitcoin’i Anlamak” başlıklı bir yazı yazan sektörde 26 yıllık bir tecrübesi bulunan varlık yönetimi devinin müdürü, Bitcoin’in bir “dijital altın” biçimi olarak görülebileceğini ve enflasyona karşı koruma sağlayabileceğini söyledi. Timmer, yazısında “Benim görüşüme göre, bazı yatırımcılar Bitcoin’i diğer alternatiflerin yanı sıra 60/40 oluşturdukları ya da oluşturacakları hisse/tahvil portföyünün tahvil tarafının bir bileşeni olarak görmek isteyebilir” dedi.

Toplam müşteri varlıklarında 9,8 trilyon ABD dolarından fazlasını yöneten Fidelity’nin müdürü, Paul Tudor Jones ve Anthony Scaramucci, gibi büyük yatırımcılara bakarak Bitcoin’e ‘altın’ gözüyle bakabileceklerini ifade etti. Hatta hatta Bitcoin’i 21 milyonla sınırlı arzından dolayı altından daha da öne çıkabilen bir varlık olarak tanımlayarak “Bitcoin’in arz artışının düzleştiğini biliyoruz. Yıllar boyunca altın üretiminin ne kadar istikrarlı olduğuna dikkat edin: Burada asimptot* yok” dedi.

*Matematikte sonuşmaz adını verdiğimiz asimptot, belirli bir A eğrisine istenildiği kadar yaklaşabilen ikinci bir B eğrisine verilen addır. A üzerinde ilerledikçe, A ve B arasındaki mesafe azalır ve sıfıra yaklaşır.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.