Dünyanın en büyük finansal varlık yönetimi şirketlerinden biri olan Fidelity de ETF kervanına katıldı ve Bitcoin ETF’i için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurdu.

Şirket tarafından yapılan başvuru dosyasında ETF başvurusunda yönetici kısımda unvan olarak FD Funds Management LLC ve Fidelity Service Company, Inc. olarak geçiyor.

Son 3 ayda birden fazla şirket Bitcoin ETF’i için SEC’ye başvuruda bulundu ancak kurum ABD’de henüz bir Bitcoin ETF’sini onay vermedi.

ETF başvurusunda bulunan şirketler arasında ETF devi WisdomTree, Winklevoss ikizlerinin sahibi olduğu kripto hizmetleri şirketi Gemini, varlık yöneticisi VanEck, Anthony Scaramucci’nin sahibi olduğu SkyBridge Capital gibi şirketler bulunuyor.

Galaxy Digital ve Grayscale gibi kurumlar, bu ihtiyaca benzer uygulamalarla bu ihtiyacı karşılamaya çalışırken Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) yönetimi altında Bitcoin’de 36 milyar doların üzerinde işlem mevcut.

Bilindiği üzere içinde bulunduğumuz ay içerisinde Kanada’da 3 tane Bitcoin ETF’i başlatılmıştı. Brezilya da Bitcoin ETF’i başlatacak ülkeler arasındaki yerini almıştı. ABD’nin bu konuda yavaş davranması, kripto camiası tarafından tepki çekiyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.