ABD merkezli çok uluslu yatırım ve danışmanlık şirketi Fidelity, Asyalı zengin aileleri ve şirketlerin Bitcoin’e olan ilgisi nedeniyle Singapurlu fon şirketi Stack ile iş birliğine gidiyor.

Bloomberg’e göre, kripto para piyasasına derin ilgi duyan bir trilyon dolarlık fon yöneticisi olan ABD merkezli Fidelity Investments, Singapur’daki bir fonla yeni bir ortaklık yaparak zengin Asyalı yatırımcıları fonuna dahil etmeyi hedefliyor.

Kripto ürünlerine ve benzer hizmetlere erişim sağlayan Singapur fonu Stack, Asya aile ofislerinden ve yüksek net değere sahip bireylerden gelen yüksek kripto para talebini karşılayacak. Müşterileri çekmek için Fidelity’nin kendi gözetim hizmetlerini tanıtacak.

Kurumsal FOMO iştah artırdı

Kripto para birimleri, yaklaşık üç yıllık bir ayı piyasasından sonra 2020’de beklenmedik bir şekilde kurumsal bir FOMO gördü. MicroStrategy ve Square gibi firmalar 2020’de sırasıyla 425 milyon dolar ve 50 milyon dolar’ın üzerinde yatırım yapmasının üzerine, Paul Tudor Jones gibi serbest fon yöneticileri de benzer şekilde enflasyona karşı korunmak için Bitcoin’e yöneldi. Bu Asya’lı zenginlerin ilgisini çekti.

Aile ofisleri de bunun için geliyor. Raporlar, ABD’li yatırımcıların daha düşük risk profiline sahip yatırımları seçmeyi daha çok sevdiklerini, Asyalı yatırımcıların daha yüksek riskler (ve dolayısıyla daha yüksek kar potansiyeli) alma eğiliminde olduklarını ve kripto para birimlerini doğal bir uyum haline getirdiğini gösteriyor.

Stack ise bunu kolaylaştırmak için elinden geleni yapacak ve hizmet boyunca güvence altına alınan tüm varlıkların aylık denetimlere tabi olacağını söyledi. Sigorta kapsamı, haftalık katkı gibi hizmetler vaad ediyor.

Stack’in kurucu ortağı Michael Collett, firmanın ayrıca risk azaltma ve Fidelity’nin katılımının cazibesi ile bölgedeki yatırımcılara hitap etmeyi amaçladığını söyledi. Bloomberg’e konuşan Fidelity Dijital Varlıklar Avrupa Başkanı Christopher Tyrer da konuyla ilgili “Tarihsel olarak dijital varlık alanında eksik olan “Yerel ve bölgesel yatırımcıların ne aradığını derinlemesine anlayan platformlara kritik bir ihtiyaç var.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  COVID-19, kripto para madenciliği operasyonlarını nasıl etkiledi?
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.